Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Problémy s obilím

Jeden z brzkých problémů, na který se noví hráči často ptají, je, že jim klesá produkce obilí. Hned je rozhodí zpráva Crop Obilí: 2 za hodinu.
Všechny budovy, pole, a jednotky spotřebovávají urcitý počet obilí a tento počet je vyjádřen ikonkou Consumption.
Příklad: na úroveň 1 dřevorubce potřebuješ:
Lumber 40 Clay 100 Iron 50 Crop 60 Consumption 2

To znamená, že potřebuješ 40 dřeva, 100 hlíny, 50 železa ze skladu a 60 obilí ze sýpky. A za další, když jeho výživa je 2 obilí/hodina, tak ti ubere 2 obilí produkce za hodinu. Výživa s každou úrovní a nově postavenou budovou stoupá a dřevorubec na úrovni 2 zase "sní" další 1 obilí, takže už je to celkem 3 a pořád to roste. V horní části obrazovky můžeš vidět aktuální stav plnosti skladů + jejich maximální kapacitu a také výživu celé vesnice + celou obilnou produkci bez odečtení výživy všech vojáků a budov:
Lumber 145/800 Clay 200/800 Iron 100/800 Crop 90/800 Consumption 12/14

Cropland To znamená, že právě teď na skladě máš 145 dřeva, 200 hlíny, 100 železa, 90 obilí, tvoje vesnice zkonzumuje 12 obilí a 14 je tvá celková produkce, tzn. že právě teď težíš 2 obilí za hodinu. Teď, kdybys chtěl vylepšit dřevorubce na úroveň 1, bude ti to zákázáno, protože systém tě ochrání před zápornou produkcí obilí - minimální produkce obilí je 2 obilí za hodinu.

Pro zvýšení produkce obilí přejdi na Přehled vesnice a klikni na jedno z tvých obilných polí. Zde uvidíš, kolik vylepšení stojí a kolik těžíš před a po vylepšení. Nezapomeň, že vylepšení něco stojí a pro zvýšení úrovně musíš mít dostatek surovin. Nezapomeň prosím, že první úroveň obilného pole potřebuje 20 kusů obilí, aby mohla být postavena.

Záporná produkce obilí
Pokud musíš živit více obyvatel a vojáků, než produkuješ obilí, tvá obilná produkce se dostane do mínusu. To znamená, že ti mizí obilí ze sýpek. Pokud nenaplníš sýpky dříve než jejich stav dosáhne nuly, vojáci začnou pomalu umírat hlady. Jakmile se produkce dostane na 0, umírání přestane. Obyvatelé vesnice umírat nemůžou.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne