Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Nataři

NatarNataři jsou systémem odehrávaný národ, tudíž za tento národ nemůžete hrát.

Ve všech natarských vesnicích jsou stavební časy poloviční než jsou v normálních vesnicích.

 

Nezávislé natarské vesnice

Nezávislé natarské vesnice nejsou na mapě od začátku věku jako je to u oáz, ale postupně se objevují v průběhu celého věku po celé mapě.

Tyto vesnice fungují stejně jako normální vesnice ovládané hráči. To znamená, že jsou rozšiřována surovinová pole i stavěny budovy v centru vesnice. Co se týče vojska, tak v těchto vesnicích se taky jednou za čas objeví, ale narozdíl od oáz tyto jednotky nejsou doplňovány hrodmaeně systém po dávkách, ale prochází standartním výcvikem v kasárnách nebo stájích.

Hráči mohou na tyto vesnice posílat loupežné, normální útoky nebo se snažit o obsazení těchto vesnic. Jediné, co není systémem dovoleno, je posílání podpor do natarských vesnic. V případě, že natarská vesnice bude zkatapultována na populaci 0, tak tato vesnice zmizí z mapy stejně jako standartní hráčská vesnice.

Nezávislé natarské vesnice nemohou útočit na normální hráče, podporovat normální hráče nebo jiné natarské vesnice. Taková umělá inteligence není ve verzi T4 implementována, ale nevylučujeme, že Nataři podobné věci nebudou umět v nějaké další verzi Travianu.

Na natarské vesnice můžete bez obav útočit i v době začátečnické ochrany, protože tyto vesnice nejsou brány jako vesnice normálních hráčů.

Vesnice s Divem světa

Všechny vesnice s Divem světa jsou hned od začátku serveru umístěny uprostřed mapy v tzv. šedé zóně. V této zóně jsou na začátku serveru pouze vesnice s Divem světa, hlavní Natarská vesnice a vesnice Multihuntera. Normální hráči zde nemohou mít vygenerovanou první vesnici.

Do šedé zóny si můžete samozřejmě umístit nějakou další vaší vesnici, ale upozorňujeme, že umístění vesnice do této zóny je velmi nebezpečné. Po pár hodinách od založení vesnice v šedé zóně na tuto vesnici Nataři pošlou několik útoků s katapulty, které mají za cíl vesnici zničit. Pokud tyto útoky odrazíte a vaše vesnice nebude zničena, pak už žádné další útoky Natarů na tuto vesnici nedorazí.

Další nevýhodou vesnic založených v šedé zóně je to, že tyto vesnice nebudou nikdy produkovat kulturní body. Proto si založení vesnice v této zóně předem velmi dobře rozmyslete, jestli se Vám to vyplatí.

Ve verze T4.4: V šedé zóně bude umístěno pouze 5 vesnic s Divem světa. Zbývajících 8 vesnic s Divem světa bude mimo šedou zónu a v těchto vesnicích bude o 50% více obrany než ve vesnicích v šedé zóně.

Natarské vesnice s artefakty a stavebními plány

Narozdíl od vesnic s Divem světa nejsou tyto vesnice na mapě od začátku serveru, ale jsou rozmísťovány postupně po několika týdnech/měsících (záleží na rychlosti a typu serveru) od začátku věku.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne