Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Jak používat statistiky, hlášení, zprávy a profil?

beginner


Ve statistikách můžete porovnávat úspěšnost vašeho účtu oproti ostatním hráčům. Na stránce se statistikami nalezene několik záložek, které statistiky rozdělují do několika kategorií, takže zde můžete vidět: nejlepší hráče, nejlepší aliance, největší vesnice, nejsilnější hrdiny, PLUS přehled (grafy s přehledem vývoje vašeho účtu), všeobecné statistiky se základními statistiky serveru a nejlepší divy světa. Statistiky hráčů a aliancí mají ještě svém podkategorie. Naleznete zde seřazení hráčů/aliancí podle: populace, získáných off a def bodů. Poslední podkategorií jsou tzv. TOP 10 statistiky za probíhající týden. Tyto statistiky zobrazují 10 nejlepších hráčů: s nejvyšším nárůstem off a def bodů, s nejvíce nafarmenými surovinami a hráče, kteří postoupili o nejvíce míst v žebříčku populace. Stránka se statistiky je užitečná, pokud chcete ukázat svým přátelům nebo rodině, jak na tom jste. Stejně tak zde můžete sledovat, kdo je nejlepší na serveru.

beginner


Hlášení a zprávy jsou velmi důležité pro rostoucí účet.

Komunikace s ostatními a informace o tom jak se věci mají vzhledem k vašemu účtu jsou základem pro správu vašeho účtu či aliance.

Hlášení

Pokaždé když se něco na vašem účtu stane co stojí za zmínku, tak obdržíte hlášení.

Druhy hlášení:

  • obchodní hlášení (vaši obchodníci zásobili jinou vesnici, cizí obchodníci zásobili vaší vesnici - v případě, že přesouváte suroviny na účtě, tak přichází pouze jedno obchodní hlášení)
  • vojenské hlášení (někdo na vás zaútočil, zaútočili jste na jinou vesnici, poslal jste podporu do jiné vesnice, někdo vám poslal podporu do vaší vesnice)
  • hlášení ze špehování a dobrodružství
  • zprávy z okolí vašich vesnic

V sekci hlášení (páté kulaté tlačítko v horním menu) máte možnost si roztřídit tyto hlášení. Hlášení jsou roztříděny do několik záložek, které po kliknutí ukáží zvolenou skupinu hlášení. Máte tu celkem 5 nebo 6 záložek: Všechna (zobrazí se všechny hlášení), Jednotky (zobrazí se vojenská hlášení), Obchod (zobrazí se obchodní hlášení), Ostatní (zobrazí se hlášení ze špehování a z dobrodužství), Archiv (zobrazí se vám hlášení, které jste si uložili do Archivu - tuto záložku vidíte pouze, pokud máte aktivní PLUS účet) a Okolí (zobrazí se vám události v okolí vašich vesnic - útoky na okolní oázy, okolní bitvy, založení nových vesnic).

Hlášení můžete sdílet s ostatními hráči – vašimi přáteli a členy aliance. Stále byste měli mít na paměti, že zveřejňování hlášení z útoků je bez souhlasu obou stran zakázáno!

Pozor: Po určité době se hlášení automaticky mažou, takže pokud si chcete nějaké schovat, tak využívejte Archiv.

Zprávy

Pro komunikaci s ostatními hráči budete využívat zprávy ve hře (tzv. žluté). Zprávy musíte posílat, ale i dostávat. V sekci Zprávy (šesté kulaté tlačítko v horním menu) vidíte 3 nebo 5 záložek: Doručené (všechy zprávy, které vám přišli od ostatních hráčů), Psát (zde můžete napsat zprávu jinému hráči), Odeslané (všechny zprávy, které jste odeslal jiným hráčům), Archiv (všechny zprávy, které jste si dal archivovat) a Poznámkový blok (zde si můžete psát poznámky, abyste je měl vždycky při ruce). Záložky Archiv a Poznámkový blok uvidíte pouze pokud budete mít aktivní PLUS účet.

Členovené Travian Teamu (Multihunter a Support) s vámi budou taky komunikovat přes zprávy ve hře. Tyto zprávy budou od ostatních odlišený barevným pozadím políčka se zaškrtávacím políčkem (červenou barvu má Multihunter a zelenou Support).

Pozor: Po určité době se zprávy automaticky mažou, takže pokud nechcete o nějakou zprávu přijít, tak využívejte Archiv.

Profil

beginner


Poslední věc, kterou budeme popisovat je váš herní profil. Do profilu se dostanete po kliknutí na tabulku s vaším nickem, která je umístěná na pravém stromě. Ve vašem profilu můžete nastavovat některá nastavení účtu, přidat nebo odebrat zástupce účtu, nastavit text popisující vás a váš účet ostatním hráčům atd. Je vždy dobré si uvědomit, že takové texty na vašem profilu by měli být psány podle etických pravidel hry.

Ve vašem profilu naleznete celkem 4 záložky. V první záložce je přehled účtu, kde můžete vidět popis vašeho účtu, různé základní informace o vás, vašem věku, pohlaví a místě odkud hrajete, které můžete schovat nebo je zveřejnit. Dále zde vidíte seznam vašich vesnic a oáz obsazených z těchto vesnic. V pravé části vašeho profilu vidíte obrázek vašeho hrdiny spolu se všemi věcmi, které má momentálně oblečené na sobě. Pokud kliknete na zelený odkaz "změnit profil", tak se dostanete na stránku, kde můžete upravit váš profil.

Na stránku s úpravou profilu se dostanete i kliknutím na záložku "Změnit profil". Na této stránce můžete upravovat/přidávat informace o sobě (věk, pohlaví a bydliště) pokud je chcete ukázat ostatním. Dále zde můžete do dvou textových polí upravovat/přidat popis vás a vašeho účtu, který bude zveřejněný ve vašem profilu. V těchto textových polích můžete zvěřejňovat vaše medaile, které jste získali na tomto světě. Kódy získaných medailí se vám zobrazí po kliknutí na odkaz "Medaile". V poslední řadě tuto stránku můžete využít k hromadnému pojmenovávání/přejmenování vašich vesnic.

Další záložka "Nastavení je velmi užitečná, hlavně pokud máte aktivní PLUS účet. Můžete si zde nastavit příme odkaz pro jednodušší orientaci ve hře, které budou uvedený pod seznamem vesnic. Zaškrtnutím si můžete nastavit, které typy hlášení nechcete dostávat. Dále si zde můžete nastavit jaké vesnice se budou brát v úvahu v tzv. Auto-dokončení, počet hlášení na stránku a nastavit/měnit časové pásmo.

Poslední záložka, kterou ve svém profilu naleznete, je "Účet". Do této záložky se dostanou pouze majitelé účtů, takže zástupci zde nemohou nic upravit. Na této stránce můžete změnit heslo k účtu a emailovou adresu na kterou je účet registrován (tzv. registrační email). Hlavně registrační email je velmi důležitý, protože bez něho si nemůžete převést zakoupené zlaté na jiný účet nebo obnovit si heslo k účtu, když ho zapomenete. Při změněte registračního emailu dostanete dva různé emaily. Jeden na starý email a druhý na nový email. Emaily vás budou informaovat o této změně a obsahují kódy, které jsou potřebné k potvrzení změny emailu.

Dále na této záložce nastavujete své zástupce a jejich pravomoci. Můžete mít dva zástupce a vy můžete zastupovat maximálně dva účty. U nastavení zástupce vidíte několik kolonek, kterými nastavujete jejim zaškrtnutím nebo vyškrtnutím, co vaše zástupy mohou nebo nemohou dělat na vašem účtu. Při nastavování buďte velmi obezřetní, protože plné pravomoce dávají zástupci velkou moc nad vaším účtem. Provedené nastavení potvrdíte a uložíte stisknutím klávesy "Uložit". Zástupy zrušíte velmi jednoduše a to kliknutím na červený křížek za nickem hráče, kterého chcete zrušit.

Poslední část záložky "Účet" vám umožní zrušit váš účet. Mazání účtu trvá přesně 72 hodin (3 dny) a po celou dobu mazání můžete mazání účtu zrušit, ale po uplynutí tohoto odpočtu jste účet nevratně ztratili. Proto si tuto volbu velmi dobře rozmyslete, ať zbytečně neztratíte dobře rozehraný účet.

Upozornění: V případě, že si zakoupíte zlaté, tak účet můžete začít mazat až po uplynutí 168 hodin (týden) od posledního zakoupení zlatých. Je to bezpečnostní opatření tvůrců hry a nikdo toto omezení nemůže zrušit.

Úplně na konci stránky máte možnost si aktivovat zasílání novinek ohledně Travianu na váš registrační email. Je dobré být informován a mít přehled o všech novinkách ve světě Travianu, takže zaškrtnout toto políčko by mohl být dobrý nápad.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne