Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Co znamená spojenectví, DoN a válka?

Jedna aliance není obvykle dost silná, aby vyhrála server. Proto vůdci a diplomaté aliancí používají diplomacii, aby zabránili válkám nebo zvýšili své šance na vítězství. V diplomacii existují tři vztahy: Spojenectví, Dohoda o neútočení a Válka.

Konfederace

Konfederace je silný a dlouhodobý vztah mezi dvěma nebo více aliancemi. V tomto případě si aliance mezi sebou vzájemně pomáhají a spolupracují. Výpomoc je obvykle ve všech oblastech surovinová i vojenská. Velmi často společně plánují velké vojenské akce proti společnému nepříteli. Konfederaci můžete mít maximálně se 3 aliancemi. Na serverech, které začínají po 15.09.2019, se používá nový systém konfederace, který dále zvyšuje spolupráci mezi aliancemi a omezuje posílaní surovin a podpory pouze na členy konfederace.

Dohoda o neútočení

Dohodu o neútočení (zkráceně DoN) se používá, když se aliance nechtějí vzájemě napadnout, ale na druhou stranu si nechtějí ani pomáhat. DoN se běžně používá mezi stejně silnými aliancemi, pro které by případný válečný konflikty způsobil velké škody a skoro nic by tímto konfliktem nezískaly. Dohody o neútočení jsou stejně omezeny jako spojenectví, tudíž se můžou uzavřít maximálně se 3 aliancemi.

Válka

Válka se mezi dvěma aliancemi nastavuje při dlouhodobém a těžkém boji. Většinou se do těchto válek zapojují i spojenci. Tento vztah je pouze formální, protože nepřináší žádné výhody ani nevýhody.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne