Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Speciální verze: Fire and Sand

Už několik let je každoroční tradicí Travianu speciální výroční server – a ten v roce 2017 zažil pravděpodobně doposud největší změnu v historii Travianu. Poprvé se ke třem klasickým národům, Římanům, Germánům a Galům, přidají dva nové: děsiví Hunové a zruční Egypťané!

Oba nové národy se objeví s novými jednotkami, speciální budovou a bonusem pro hrdinu. Všechny tyto prvky poskytnou hráčům možnost vytvářet nové strategie a plány. Každý národ má své typické přednosti a slabosti. Více zjistíš zde:

  • Hunové
  • Egypťané

Mapa

Podle tradice, zavedené již v prvním speciálu Travian: Ancient Europe v roce 2014, i mapa ve verzi Travian: Fire and Sand zobrazuje území starověké Evropy. Ale to není vše – zatímco běžné herní světy se hrají na velké mapě 801x801 políček, mapa v Travian: Fire and Sand je jen čtvrtinová (401x401 políček). To znamená menší prostor k úniku a více akce!

Regiony, artefakty a výhra

Mapa je rozdělena do regionů. Hráči musí spolupracovat v aliancích, aby získali kontrolu nad regiony, což jim pak umožní využívat antickou moc (podobná artefaktům v běžné verzi hry) a získávat vítězné body.

Nejsou zde žádné divy světa. Hra trvá 200 dní, po nichž je oznámena vítězná aliance – vítězem se stane ta aliance, která získá během hry nejvíce vítězných bodů.

Více informací o regionech najdeš zde – zjisti, jak je odemknout, jak je ovládnout a jak využít jejich sílu.

Další rozdíly proti běžným serverům:

  • Hráči můžou začleňovat jednotky z jedné vesnice do jiné.
  • V rámci aliance je možné přeposílat jednotky od ostatních členů aliance.
  • Bonus obchodní kanceláře je dvojnásobný.
  • Bonus turnajového hřiště je dvojnásobný.
  • Ve většině regionů jsou k dispozici i efekty antické síly; v regionech, kde byla dříve Bonifácova skleróza (náhodný efekt), není nyní žádná antická síla, ale generují více vítězných bodů.
  • Jelikož ve hře nejsou artefakty ani divy světa, obchodní cesty jsou omezené pouze na vesnice hráče.

Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne