Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Fire and Sand - regiony, osidlování a kontrola

Ve výročních speciálech od roku 2014 se hra odehrává na mapě starověké Evropy rozdělené do 87 regionů. Ve výročním speciálu v roce 2017, Travian: Fire and Sand, je mapa menší – 401x401 políček oproti standardním 801x801 v běžné verzi hry.

Regiony, osidlování a kontrola

Ve hře je 87 nezávislých regionů, které můžou být ovládnuty jednotlivými aliancemi. To jim umožní získávat vítězné body a aktivovat antickou moc (artefakty).

Jak lze získat region? Nejprve musí být odemčen. K tomu dojde ve chvíli, kdy 5 největších aliancí v regionu dosáhne celkem alespoň 10 000 populace v regionu. Populace ostatních aliancí, hráčů bez aliance, zablokovaných hráčů, hráčů na dovolené a natarských vesnic se nepočítá. Jakmile je region odemčen, nemůže již být znovu zamčen, a to i v případě, že populace klesne pod 4 000.

Zakládání nových vesnic je možné pouze v odemčených regionech nebo v regionech sousedících s již odemčenými regiony. Jedinou výjimkou je několik regionů v centru, kde se generují vesnice novým hráčům a kde je vždy možné založit nové vesnice.

Pokud jedna z aliancí v odemčeném regionu získá více než 50 % regionální populace, začne přebírat kontrolu nad regionem. To trvá 24 hodin. Pokud se jim podaří během této doby udržet většinu, ovládnou celý region.

Informace o populaci v regionu a o podílu 5 největších aliancí na celkové populaci najdete ve statistikách v záložce Regiony a v každé ambasádě ve vesnici umístěné v příslušném regionu. Nezapomeňte, že sloupeček „Regionální populace“ ukazuje pouze populaci největší aliance v regionu, nikoli celkovou populaci regionu.

Zde je přehled, jak regiony fungují:

Stav regionu

Jak ho získat

Efekty

Uzamčený

Všechny regiony jsou na začátku zamčené.

Nelze v nich zakládat vesnice, dokud není odemčen sousedící region nebo pokud to není jeden z centrálních regionů.

Odemčený

5 největších aliancí v regionu musí získat celkem 4 000 populace v regionu.

Může být odemčen a bojuje se v něm o získání kontroly. Nemůže být opět uzamčen.

Probíhající boj

Jedna z aliancí musí získat více než 50 % populace v regionu a udržet ji 24 hodin.

Může se vrátit zpět na stav „odemčený“, pokud aliance přijde o většinu.

Zabraný

Aliance musí mít většinu více než 24 hodin v kuse.

Členové ovládající aliance můžou aktivovat antickou moc v regionu (pokud tam nějaká je) a aliance získává vítězné body.

Antická moc a vítězné body

Všichni členové aliance, která ovládá region, můžou využívat antickou sílu regionu, pokud region nějakou má. Pro aktivaci antické síly je potřeba mít pokladnici na úrovni 10 (pro sílu s účinkem na vesnici) nebo 20 (pro sílu s účinkem na účet). Antickou sílu lze aktivovat v libovolné vesnici, tato vesnice nemusí být ve stejném regionu jako antická síla.

V každé vesnici lze aktivovat jednu antickou sílu, ale pouze jedna z nich může být využita pro celý účet. Jakmile je síla aktivována, její efekt trvá 24 hodin. Poté může být znovu aktivována, pokud aliance stále ovládá příslušný region. Každý den je jedna aktivace zdarma, každá další aktivace stojí 5 (pro sílu s účinkem na vesnici nebo 10 (pro sílu s účinkem na účet) zlatých.

Antická síla může být i deaktivována:

  • - pokud přijdeš o vesnici, kde byla aktivována
  • - pokud tvá aliance ztratí kontrolu nad regionem, který tuto sílu poskytoval

Antické síly jsou užitečné, ale nejsou jediným bonusem ovládnutí regionů. Pokud chcete vyhrát, musí tvá aliance získat co nejvíce vítězných bodů. Každý den, kdy aliance kontroluje region, za něj získává vítězné body. Počet vítězných bodů záleží na regionu:

  • Unikátní síla: 10 bodů denně
  • Velká síla: 30 bodů denně
  • Malá síla: 50 bodů denně
  • Žádná síla: 100 bodů denně (region Delphi 200 bodů)

Aliance, která bude mít na konci herního kola nejvíce vítězných bodů, vyhrává. Speciální server Travian: Fire and Sand trvá 200 dní a nejsou tam žádné divy světa.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne