Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

07. Obchodní cesty

Funkce obchodních cest umožňuje instruovat obchodníky k pravidelným transportům surovin. Obchodníci pak automaticky každý den v zadanou hodinu vyrazí s množstvím surovin dle zadaného nastavení.

traderoute


Obchodní cesty je možné vytvářet v budově tržiště. Jakmile má hráč více než jednu vesnici, objeví se mu v tržišti záložka “obchodní cesty" s obsahem na obrázku výše. Pro vytvoření nové obchodní cesty slouží odkaz "Vytvořit novou obchodní cestu" (“Create new trade route”). Po kliknutí na odkaz se objeví následující formulář:

traderoute


Jednotlivá pole formuláře mají následující významy:

  • Cílová vesnice (Target village): vesnice, do které se budou suroviny v rámci obchodní cesty přepravovat. Obchodní cesty je možné nastavovat pouze mezi vlastními vesnicemi.
  • Suroviny (Resources): množství surovin, které má v jedné dodávce být odesláno.
  • Čas startu (Start time): čas, kdy mají obchodníci na danou obchodní cestu vyrážet.
  • Dodávky (Deliveries): počet dodávek, které mají obchodníci v rámci obchodní cesty dopravit. Nastavení je analogické počtu dodávek u běžného posílání surovin.

Ve verzi T4.4: Lze nastavit obchodní cesty i do vesnice s divem světa a do vesnice s artefaktem, který je ve vesnici spoualiančníka/spojence.

Pokud jsou ve vesnici zřízené obchodní cesty, jejich přehled je viditelný v budově tržiště na záložce Obchodní cesty. Jednotlivé existující obchodní cesty je možné upravovat kliknutím na odkaz "upravit" ("edit"), případně smazat kliknutím na del. Vytížení obchodníků v souvislosti s obchodními cestami je zřejmé ze sloupečku "obchodníci" ("merchants") (viz tabulka níže). Údaj 3x1 znamená, že na provedení jedné dodávky v rámci obchodní cesty bude nutný jeden obchodník, přičemž tento jeden obchodník poběží 3x (poprvé vyběhne v čase uvedeném ve sloupečku "Start").

traderoute
 

Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne