Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Faktory při snižování loajality

Faktory loajality jsou:
1. Národ útočníka
2. Náhodný faktor
3. Velké slavnosti útočníka
4. Velké slavnosti obránce
5. Rozdíl celkové populace mezi útočníkem a obráncem


Národ útočníka
Senátor/Náčelní/Kmenový vůdce normálně snižuje loajalitu:
a) mezi 20-30% u Římanů (Senátor)
b) mezi 20-25% u Galů a Germánů (Náčelník, Kmenový vůdce)


Náhodný faktor
Jak je vidět výše, tak existuje tzv. náhodný faktor. Tento faktor je +/- 2,5%  pro Galy/Germány a +/- 5% pro Římany.

Velké slavnosti útočníka
Pokud má útočník ve vesnici puštěné velké slavnosti, tak z této vesnice dostává každý Senátor/Náčelník/Kmenový vůdce bonus +5%. Tento bonus funguje pouze pro vesnice, kde jsou zapnuté velké slavnosti!

Velké slavnosti obránce
V případě, že obránce má puštěné slavnosti v napadené vesnici, tak útočící Senátoři/Náčelníci/Kmenový vůdci mají o 5% nižší přesvědčovací vlasnost. Upozorňujeme, že velké slavnosti musí být puštěné v napadené vesnici!

Rozdíl celkové populace mezi útočníkem a obráncem
Toto je nejvíce neznámá čast. Hodnoty napsané v bodě 1 fungují pouze, pokud útočník a obránce mají stejnou celkovou populaci nebo obránce má vyšší celkový počet obyvatel.
Je-li obránce menší než útočník, tak má tzv. "morální bonus". Čím větší rozdíl celkové populace je, tak tí větší bonus dostává obránce (tzn. kecalové budou snížovat méně procent loajality). Přesný hodnoty vám nemůžeme sdělit, protože nebyly tvůrci zveřejněny.

Upozornění: Tento bonus někdy způsobuje velké rozdíly, takže ho nepodceňujte. Kecalové můžou snížit loajalitu např. pouze o 13%, pokud je rozdíl v populacích velký.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne