Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Jak mohu vytvořit alianční fórum?

Můžete vytvořit čtyři druhy fór: Veřejné fórum, Spojenecké fórum, Fórum aliance a Uzavřené fórum.

ally_forum


Začínáme
Pro vytvoření fóra začněte kliknutím na tlačítko new forum, které je v záložce "Fórum" na ambasádě. Po klepnutí na toto tlačítko se vám zobrazí nabídka pro vytvoření nového fóra. Jak již bylo řečeno, je možné vytvořit čtyři druhy fóra. Všechny jsou popsány níže.

 • Veřejné fórum

  Veřejné fórum si mohou přečíst všichni hráči na serveru. Fórum tohoto typu může být využito pro oznámení a informování hráčů mimo vaši alianci.

  ally_forum

   

 • Spojenecké fórum

  Tento druh fóra je určený pro vaši alianci a spojenecké aliance. Při zobrazení nabídky pro vytváření tohoto fóra vidíte, že je potřeba přidat aliance, které uvidí do tohoto fóra. Přiřazení aliance se může provést buď pomocí ID nebo zkratky aliance. Vaše aliance toto fórum vidí vždycky, takže jí nemusíte přidávat do povolení. Kliknutím na tlačítko "+" se vám přidá další řádek na přidání dalšího povolení. Aby měli spojenci na toto fórum přístup, musíte jim buď dát odkaz na fórum, nebo si musíte dát do profilu vaší aliance kód [forum]5[/forum]. Číslo může být libovolné a značí počet témat, která se v profilu vaší aliance objeví. Členové vaší aliance tam uvidí X posledních témat na aliančním fóru a spojenci uvidí X posledních témat na spojeneckém fóru. ally_forum

 • Fórum aliance

  Fórum aliance je nejjednodušší ze všech druhů fór a je určeno pouze pro členy vaší aliance. Jediné, co musíte udělat, je vyplnit název a popis fóra. Můžete si zde taky zvolit, jestli bude fórum přístupné i pro zástupce jednotlivých členů aliance.

  ally_forum

   

 • Uzavřené fórum

  Tento typ fóra funguje prakticky stejně jako spojenecké fórum. Při zobrazení nabídky pro vytváření tohoto fóra znovu vidíte seznam, do kterého budete vyplňovat hráče, kteří mají mít přístup do tohoto fóra. Přidání hráče se může provést buď zadáním ID nebo nicku hráče. Můžete si zde zvolit, jestli do této sekce budou mít  přístup zástupci hráčů, kteří mají povolený přístup. Opět kliknutím na tlačítko "+" se vám přidá další řádek na přidání dalšího povolení.

  Upozornění: Tuto sekci uvidí také administrátoři vašich fór, i když nebudou uvedení v seznamu hráčů, kteří mají povolený přístup.

  ally_forum

   

Výsledek
Níže je obrázek, který byste dostali, kdybyste postupovali podle příkladu výše. Na obrázku jsou barevně označeny jednotlivé typy fór. Červená barva ukazuje veřejné fórum, které může číst kdokoliv. Modrá barva ukazuje spojenecké fórum, které je přístupné pro všechny členy vybraných aliancí. Zelená barva ukazuje fórum aliance, které je přístupné pro všechny členy aliance. Poslední je žlutá barva, která představuje uzavřené fórum, které je přístupné pouze pro vybrané hráče.

ally_forum


Po kliknutí na tlačítko edit se změní obrázek fór (první sloupec v seznamu fór) na malé menu, které se využívá k úpravě jednotlivých fór.

BB-kódy
Při psaní zpráv na fóru můžete využívat určitou sadu BB-kódů. Níže je uvedený seznam.

 • [b]Tučně[/b]
 • [u]Podtržené[/u]
 • [i]Kurzíva[/i]
 • [color=red]Červený text[/color]
 • [quote]Citovaný text[/quote] nebo [quote=Player name]Citovaný text s uvedeným autorem[/quote]
 • [list] [*]položka seznamu [*]položka seznamu [/list]
 • [x|y]x|y[/x|y] přímý odkaz na vesnici
 • [player]uid[/player] nebo [player]nick[/player] přímý odkaz na hráčský profil 
 • [ally]aid[/ally] nebo [ally]zkratka[/ally] přímý odkaz na profil aliance  
 • [Legionář] ikona legionáře. Tento příkaz můžete použít pro každou jednotku, jen se ujistěte, že používáte správný pravopis, včetně velkých písmen! Podívejte se na přesný pravopis do stručného manuálu ve hře.

[color=] může obsahovat tyto barvy: 'aqua', 'black', 'blue', 'fuchsia', 'gray', 'green', 'lime', 'maroon', 'navy', 'olive', 'purple', 'red', 'silver', 'teal', 'white', 'yellow' stejne tak jako hexadecimalni, např.: #00F nebo #0000FF (modrá)

Alternativně můžete používat tlačítka, které jsou umístěna nad textovým polem pro psaní zprávy:

ally_forum

 

Problémy?

ally_forum


Stačí odstranit odkaz, který jste zadali do položky "Odkaz na externí fórum" v záložce "Možnosti" v přehledu aliance na ambasádě. Tímto bude problém vyřešený.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne