Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

05. Jak použít přehled a střed vesnice a mapu?

beginner


Toto je přehled vesnice. Je to místo, kde se nacházejí surovinové doly; můžete je rozšiřovat (vylepšovat), abyste zvýšili jejich produkci. Právě teď nemáte žádné doly; to znamená, že produkují jen naprosté minimum, které budete muset později zvýšit, aby se vaše vesnice rozrůstala. Než začneme, podívejme se blíže na přehled vesnice a surovin.


Box 1: Zde se zobrazují suroviny, které máte momentálně uskladněny ve vaší vesnici (číslo nalevo) a celkové množství, kolik jich může sklad pojmout (číslo napravo). Nemůžete vlastnit více surovin než je maximum skladu, a proto není doporučeno nechat suroviny přetékat. Malé proužky pod čísly budou zelené, pokud jste v bezpečí před přeplněním, ale zbarví se červeně, až budete mít příliš mnoho surovin. Úplně napravo je je malý obrázek přeškrtnutého obilí. To je vaše spotřeba obilí. Spotřeba obilí je celkové množství obilí spotřebovávaného obyvateli a jednotkami; množství spotřebovávaného obilí je nalevo. Celková produkce obilí ve Vaší vesnici (nebo maximální počet jednotek a obyvatel, které můžete uživit bez toho, že byste museli vylepšit produkci obilí) je napravo. Jednotky a obyvatelé jedí obilí; to znamená že pokud produkujete 12 obilí za hodinu, tak se Vám bude zobrazovat, že spotřebováváte pouze 10 obilí za hodinu, protože 2 obilí slouží jako potrava. Momentálně nemáte žádnou armádu, takže se prozatím nemusíte bát jednotek a jejich spotřeby. Číslo vedle dvojky je maximální počet obyvatel, které vaše malinká vesnice dokáže uživit, a zůstane tak nízké do doby, než zlepšíte produkci polí s obilím

Box 2:Tohle je hlavní přehled všech vašich dolů. Jak se vaše vesnice rozrůstá, bude potřeba tyto doly vylepšit a tím zvýšit jejich produkci. Právě teď jsou prázdné a zůstanou tak, dokud nezačnete stavět. Pamatujte; surovinové doly jsou cesta, jak vybudovat silnou ekonomiku. Žádná vesnice bez ní nemůže fungovat. V Travianu jsou čtyři druhy surovin: obilí, dřevo, železo a hlína. Všechny čtyři jsou důležité, ale obilí je něco, čeho byste vždy měli mít hodně, protože ho budete potřebovat, až začnete rozšiřovat vesnici a stavět vojsko. Některé suroviny jsou také důležitější pro určitý národ než pro ostatní. Například Galové potřebují hodně hlíny, Římané mnoho železa a Germáni se neobejdou bez zásob dřeva.

Box 3: Toto ukáže množství surovin ve vaší vesnici produkovaných za hodinu. Jak budete stavět a rozšiřovat surovinové doly, produkce poroste.

Box 4: Toto zobrazuje jednotky momentálně postavené ve vesnici. Protože jste právě začali a ještě jste nepostavili ani shromaždiště, žádné zatím nemáte.

beginner

Toto je střed vesnice, kde můžete stavět nové stavby a budovat vojsko. Můžete si všimnout, že jedna budova už stojí; to je vaše hlavní budova. Hlavní budova je jedna z nejdůležitějších budov které máte, protože je potřeba k výstavbě prakticky všech ostatních budov. Jak můžete vidět, ve vesnici jsou malé kruhy - ty se nazývají stavební parcely a představují místa, kde můžete nové budovy stavět. Ve vesnici je ale také několik hůře viditelných míst, kde můžete vybudovat několik speciálních staveb.


1. (Červená): Většinou blízko řeky nebo okolo okraje, je to místo kde můžete postavit hradby na obranu vašeho města. Každý národ má jiný druh hradby, s různými možnostmi ochrany vesnice.

2. (Oranžová): Zde můžete postavit shromaždiště. Používá se pro pohyb vašich jednotek a také pro navádění katapultů na cíl. Čím vyšší je úroveň vašeho shromaždiště, tím lepší jsou vaše katapulty ve trefování toho, co jim nařídíte. Shromaždiště je také nutné ke stavbě kasáren a některých jiných budov, takže bez shromaždiště ve vesnici nemůžete budovat žádné jednotky.

map

Tohle je hlavní mapa používaná v celé hře. Uprostřed mapy, obklopena žlutým čtvercem, je vaše vesnice. Ostatní vesnice, které jsou obklopeny oranžovými čtverci, jsou sousední vesnice. Modré čtverce označují vesnice ve vaší alinci, zelené jsou aliance, se kterými má vaše alianci uzavřeno spojenectví a světle zelené mají s vaší aliancí uzavřenu dohodu o neútočení (DON, NAP). Pokud najedete myší na vesnici, můžete vidět její detaily, jako je jméno majitele, populace a aliance, do které patří. Pokud na ni kliknete, ukáže vám více detailů o vesnici, a zobrazí vám další možnosti, jako je loupež nebo obchod.

Červený kruh s číslem 1 s lesem se nazývá Opuštěná oáza. Kdybyste na ni klikli, zobrazily by se vám dodatečné informace, jako kolik divokých zvířat tam žije nebo dokonce možnost oázu vyrabovat pro suroviny. Pokud v budoucnu postavíte Hrdinský dvůr a pak ho zvýšíte na úroveň 10, budete moci oázu anektovat a získat z ní bonus, ale asi k tomu nebudete mít možnost do doby, než uplyne alespoň jeden herní týden.

Červený kruh s číslem 2 obsahuje souřadnice, které lze použít jako zkratku pro posouvání mapy. Pokud tam vložíte náhodná čísla, jako -29 a -82, objevili byste se na místě, kde jsou tyto souřadnice.

Rada: Více informací o mapě najdete zde.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne